ZABAJKA - BYDGOSZCZ
Kinezyterapia

- w ramach prowadzonych przez nas ćwiczeń rehabilitacyjnych wykorzystujemy współczesne metodyneurorozwojowe

- zajęcia kinezyterapeutyczne odbywają się w wymiarze 60 min

- jest to praca indywidualne terapeuta-dziecko, opiekun jako obserwator

- program zajęć dobrany do potrzeb pacjenta

Ćwiczenia poczucia własnego ciała w przestrzeni

Ćwiczenia poczucia własnego ciała w przestrzeni odbywają się w specjalnie przygotowanym urządzeniu z zestawem gum.

Terapia ma na celu:

 • normalizację napięcia mięśniowego
 • hamowanie patologicznych i wyzwalanie prawidłowych wzorców ruchowych
 • stymulację zmysłu równowagi oraz koordynację ruchową
 • pionizację pacjenta
 • naukę samodzielnego przyjmowania pozycji wyższych i wysokich
 • naukę prawidłowego obciążania kończyn dolnych
 • naukę szukania swego ciała w przestrzeni

Kinesiology Tapping (plastrowanie):

Przy użyciu specjalnego plastra, który cechami zbliżony jest do właściwości tkanki skórnej ( podobna grubość i rozciągliwość ) oraz dzięki kombinacji jego rozciągnięcia i odpowiedzniej techniki aplikacji uzyskuje się:

 • poprawę funkcji danego mięśnia
 • poprawę stabilizacji danego stawu (priopriorecepcja)
 • zmniejsza dolegliwości bólowe (mechanizm kontroli przewodzenia bodźców bólowych na poziomie rdzenia kręgowego)
 • usunięcie zastojów i obrzęków limfatycznych (usprawnienie krążenia krwi i chłonki, zmniejszenie zastojów tkankowych, zmniejszenie stanów zapalnych)

Terapia manualna - Chiropraktyka

Chiropraktyka jest metodą manualnego odziaływania na człowieka, której celem jest przywrócenie dobrego zdrowia poprzez delikatne mobilizacje na kościach czaszki, kręgosłupa, miednicy oraz kończyn górnych i dolnych, a w konsekwencji zapewnienie poprawnego funkcjonowania systemów nerwowego i wydzielania wewnętrznego, sterujących naturalną zdolność organizmu ludzkiego do regeneracji.

Żaden organ w organizmie człowieka nie może funkcjonować poprawnie bez prawidłowo działającego jego unerwienia. Problem w jednej części organizmu człowieka może spowodować zaburzenie w innej jego części, dlatego chiropraktycy podczas każdego zabiegu pracują na całym układzie ruchu.

Krioterapia miejscowa

Zabieg ten polega na obniżaniu temperatury tkanek.

Celem krioterapii jest obniżenie temperatury skóry i tkanek głębiej położonych, a tym samym spowodowanie przekrwienia głębokiego okolicy poddanej zabiegowi. Krioterapia działa głównie przeciwbólowo i przekrwiennie. Pod wpływem działania niskich temperatur naczynia krwionośne powierzchowne zmniejszają swoją średnicę, jednocześnie zwiększają ją naczynia krwionośne głębokie. Dzięki temu mechanizmowi uzyskujemy przekrwienie struktur głęboko ułożonych. Taki stan utrzymuje się w danej okolicy około 4h.

Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe

To metoda w której pacjent jest całkowicie pasywny i nie wykonuje żadnych czynności.

Restrykcje ( zaburzenia ) w obrębie powięzi mogą powodować powstawanie nieprawidłowych napięć, które pociągają struktury kostne w nieprawidłowych kierunkach, doprowadzając do kompresji w stawach ( zbyt dużego nacisku na powierzchnie stawowe), powodując ból i dysfunkcję.

Struktury nerwowe i naczynia krwionośne mogą być uciskane przez co zaburzone są ich funkcje. Skrócenie struktur mięśniowo-powięziowych powoduje ograniczenie długości redukując siłę, możliwości kurczenia się i wytrzymałości.

Masaż

Masażem klasycznym nazywamy zespół różnych zabiegów manualnych, które w sposób mechaniczny, przez powierzchnię działają na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki stawowe i więzadła, a także w postaci zmian odruchowych na układ krążenia, nerwowy, wewnątrz wydzielniczy do narządów wewnętrznych włącznie.